Batimetriniai matavimai atliekami norint nustatyti vandens telkinio dugno formą. Pagrindinė darbo dalis — gylio matavimas. Batimetrija dažniausiai nurodo telkinių gylių tendencijas viena ar kita kryptimi. Taip pat galime ištirti ir kranto formą ir jo ypatybes, ir vandens telkinio chemines savybes. Bėgant laikui rodmenys gali keistis ir matavimus reiks atlikti iš naujo.
Batimetriniai žemėlapiai atvaizduoja žemę, esančią po vandeniu, lygiai taip pat, kaip topografiniai žemėlapiai parodo sausumos reljefo trimatį vaizdą. Vandens telkinio kitimai pavaizduojami spalvomis —izobatomis (gylio kontūrai).
Po batimetrinių matavimų jūs gausite tikrovišką dugno reljefo vaizdą (DTM, DEM, DSM), galėsite virtualiai apžiūrėti objektą bei toliau koreguoti duomenis 3D laikmenoje.
Batimetriniai matavimai atliekami specialiais prietaisais: batimetru, lotu ir echolotu. Batimetras anksčiau buvo naudojamas okeanografijos tyrimuose, tačiau šiais laikais jis naudojamas retai. Dažniau naudojamas lotas — prietaisas vandens telkinio gyliui matuoti ir dugno reljefui nustatyti. Jo veikimo principas — skleidžiamo ultragarso bangų atspindžio laiko apskaitos ir jos transformacijos į atstumą iki kieto objekto, atspindėjusio šias bangas.
Hidrostatiniu lotu matuojamas vandens slėgio skirtumas gilumoje ir paviršiuje. Ištobulintos echolotų sistemos leidžia išmatuoti vandens telkinių dugno reljefą ir atlikti kartografavimą.
Ilgametė specialistų patirtis ir moderni, patvari bei profesionali įranga leidžia atlikti itin tikslius matavimus esant net ir sudėtingiausioms darbo sąlygoms. Profesionali technika prisitaiko prie vandens paviršiaus bangavimo, judėjimo krypties pasikeitimų ir pan.
Batimetrinis planas, tai tarsi vandens telkinio vizitinė kortelė. Vandens telkinių batimetriniai planai yra daug darbo reikalaujantys kartografiniai kūriniai, todėl kreipkitės į mus — tikrus savo srities profesionalus.