BIM modeliai

BIM reiškia – pastato informacinis modeliavimas – be to, kad 3D CAD modelis yra objekto erdvinis vaizdas, BIM modeliai prideda tam tikros informacijos, galima vadinti duomenų bazę. Kiekvienas elementas yra apibrėžtas (sienos, langai, grindys ir kt.), o modelis yra parametrinis rezultatas, sujungiantis visus šiuos elementus. 2D planai, pjūviai ir fasadų brėžiniai gali būti generuojami automatiškai iš bet kurios nustatytos padėties ar krypties.

BIM modeliuose gali būti ir kitų nei konstrukcinių elementų – mechaninių, elektros, santechnikos įrenginių ir kt., paprastai vadinamų MEP.

Kaip ir „standartinių“ modelių atveju, labai svarbu nuspręsti dėl detalumo lygio. Nors BIM procesas savo koncepcijoje buvo naujos statybos įrankis, kaip visi žinome, nemaža dalis projektų yra susiję su esamų pastatų rekonstrukcija. Per visą projekto gyvavimo ciklą 3D lazerinis skenavimas tampa pagrindinis įrankis. Bet kurio BIM proceso pagrindas yra duomenys, kuriais remiantis bus sukurtas projektas.

Kaip ir bet kokių apklausos duomenų atveju, specifikacija yra svarbi. Mes dirbsime su savo klientais, kad iš pradžių apibrėžtume specifikacijas. Dėl BIM proceso bendradarbiavimo pobūdžio, prieš parengiant galutinę specifikaciją.